POSTS
PORTFOLIO
SEARCH
SHOP
  • Your Cart Is Empty!
אודותי

יואל בן שמחון

יואל בן שמחון

מפיק מוזיקלי, מלחין, זמר, מורה לפיתוח קול, פסנתר, גיטרה, עוד, וכלי-הקשה

מי אני?


אני חי ונושם מוזיקה כל חיי.
האהבה שלי למוזיקה ניצתה בילדותי בגיל 10, בקונסרבטוריון בקרית-גת שם למדתי פסנתר קלאסי ותיאוריה של מוזיקה. להוריי לא היה כסף לרכוש עבורי פסנתר ולכן, כנער, עבדתי בחקלאות כדי לחסוך ולעזור להוריי לרכוש אורגן. מאז לא חדלתי לנגן.
המוזיקה הייתה לי מקום מפלט, היא תמכה בי ונתנה לי כוחות להתגבר על הטראומות, שחוויתי במהלך שירותי הצבאי כקצין בצנחנים במלחמת לבנון הראשונה.

לאחר שחרורי מהצבא החלטתי להעמיק את לימודיי המוזיקליים ונסעתי לארצות הברית.
גרתי 15 שנים בניו יורק, בה סיימתי תואר ראשון ושני במוזיקה במכללת Munness ובמכללת Hunter. בלימודי המוזיקה התמחיתי בהלחנה, המשלבת מוזיקה מן המזרח עם מוזיקה מהמערב. עם סיום לימודיי עבדתי כפרופסור למוזיקה באוניברסיטת ניו-יורק ובמספר מגמות מוזיקה בתיכונים.


במקביל הקמתי את פרוייקט סולטנה, הקרוי על שם סבתי האהובה שהיגרה ממרוקו, והייתה לי מקור השראה לכתיבה והלחנת שירים מקוריים עבורו. פרוייקט סולטנה הוא הרכב בן שבעה נגנים ושתי רקדניות, איתו הופעתי כזמר, מלחין וכנגן בכל רחבי ארה”ב ואירופה כולל: לינקולן סנטר ובניין האו״ם- בניו יורק, לה-סקאלה מילאנו- באיטליה, סביליה- בספרד, אוניברסיטת אוקספורד לונדון- באנגליה. כמו כן הקלטתי שלושה דיסקים, אשר את אחד מהם הפיק תמיר מוסקט מההרכב הבין לאומי בלקן ביט בוקס. הוקלטתי על עשרות דיסקים שונים, הלחנתי מוזיקה לסרטים והצגות, והפקתי מספר להקות בניו-יורק בסגנונות שונים. את אחד משיריי המקוריים “פיוטי מחילה“ (אל נורא עלילה) קנתה חברת הסרטים הגדולה בעולם Warner Brothers HBO -בהוליווד עבור סדרת הטלוויזיה הבינלאומית “ניפ טאק”.


כאתנומוזיקולוג, חקרתי את המוזיקה האנדלוסית/ מרוקאית ואת יחסי הגומלין שלה עם מוזיקה ערבית קלאסית, ולשם כך נסעתי למרוקו לשלושה חודשים, ואף עבדתי כפרופסור למוזיקה יהודית וערבית באוניברסיטת ניו-יורק.
לפני כ 13 שנים שבתי ארצה, מתוך רצון להקים את חיי בישראל. אני גר במושב ניר צבי, נשוי ויש לנו שלושה ילדים. אני עדיין טס להופעות והרצאות מידי פעם באירופה ובארה״ב. בארץ הקלטתי מספר דיסקים ובינהם: הדר ויואל “שבט אחים”.


הופעתי עם אמנים מוכרים מישראל והעולם כמו: מתיסיהו, יוסי פיין, מוקי, שיר לוי, קורין אלאל, ארקדי דוכין, שלומי שבת, שלמה גרוניך, אלון אולארצ’יק, יאיר דלאל, ד”ר אבי עילם אמזלג, ליאור אלמליח, עומאר פארוק טאקבילק, סימון שאהין, עבדל-פתח בניס, ארה דינקג’יאן, ועוד..
בשש השנים האחרונות אני עוסק בין היתר, כיועץ מוזיקלי ומורה לפיתוח-קול המכין זמרים לאודישנים ב”כוכב הבא”, “בית הספר למוזיקה” ו “The Voice”. מאז שובי לארץ, הרציתי רבות במשרד החינוך כמורה מומחה בפרוייקט ״פיסגה״, ״שירים ושורשים״, בבית הספר למוסיקה הקריה האקדמית אונו, באוניברסיטת בר-אילן, באוניברסיטת באר-שבע, בביה”ס רימון ובאקדמיה למוסיקה מזרחית בירושלים.
בנוסף, אני מנהל אולפן הקלטות משוכלל ועדכני במושב ניר-צבי, בו אני גם מלמד שעורים פרטניים בפיתוח-קול, פסנתר, גיטרה, עוד, כלי-הקשה, תאוריה והפקה מוזיקלית ועוסק גם בהלחנה ובהופעות.


בקרו גם בפרוייקט המוזיקאלי של אנסמבל סולטנה.

צרו עימי קשר, אשמח לשמוע מכם!

אם אתם צריכים מפיק מוזיקלי, מלחין, זמר, מורה לפיתוח קול, פסנתר, גיטרה, עוד, וכלי-הקשה, אני הכתובת! נשתמע.